Фриер без масло: Мислења и кој да се купи

најдобри прженици без масло

 • Ажурирано на 11/2022 година

Дали сакате да ја подобрите вашата исхрана без да се откажете од омилената пржена храна? Фризерите на топол воздух се добра опција и штотуку стигнавте до референтната мрежа за нив.

Не пропуштајте ги нашите водичи со најдобрите модели, ви кажуваме како функционираат, мислењата на оние кои веќе ги пробале и од каде да ги купите најдобрите цени преку Интернет во Шпанија.

Тие се на пазарот веќе неколку години, но се уште има многу луѓе кои се сомневаат во овој мал апарат. Ако сте тука, тоа е затоа што сте заинтересирани за нив, но не сте сигурни каков резултат даваат и дали вредат и тие се погодни за вашиот дом. Продолжете да читате и откријте ги најкомплетните информации и непристрасен

Сакаме да се подобруваме и знаеме дали сме ви помогнале, па секој коментар е добредојден, дури и ако е критичен, дајте ни една минута 🙂

➤ Споредба на најдобрите фризери без масло

Споредете брзо и лесно за да ги видите најважните разлики и да одлучите која подобро одговара на потребите на вашиот дом.

Дизајн
Најпродаваниот
Philips AirFryer ...
Највисоко оценет
Tefal ActiFry Genius XL 2...
Поцелосно
Фрајер Cecotec без ...
Tefal Fry Delight ...
Квалитет на цената
Принцеза 182021 Длабок Фрајер ...
Бренд
Филипс
Тефал
Цекотек
Тефал
принцеза
Модел
HD9216 / 20
Actifry 2 во 1 XL
Turbo Cecofry 4D
Фрај сласт
Аерофрајер XL
Potencia
1425 W
1500 W
1350 W
1400 W
1400 W
Капацитет
0,8 кг
1,7 кг
1,5 кг
800 грама
3,2 литри
2 зони за готвење
Ротирачка лопата
Може да се мие во машина за садови
Дигитални
Вредности
-
-
цена
145,00 €
249,00 €
111,75 €
178,29 €
94,00 €
Најпродаваниот
Дизајн
Philips AirFryer ...
Бренд
Филипс
Модел
HD9216 / 20
Potencia
1425 W
Капацитет
0,8 кг
2 зони за готвење
Ротирачка лопата
Може да се мие во машина за садови
Дигитални
Вредности
-
цена
145,00 €
Највисоко оценет
Дизајн
Tefal ActiFry Genius XL 2...
Бренд
Тефал
Модел
Actifry 2 во 1 XL
Potencia
1500 W
Капацитет
1,7 кг
2 зони за готвење
Ротирачка лопата
Може да се мие во машина за садови
Дигитални
Вредности
цена
249,00 €
Поцелосно
Дизајн
Фрајер Cecotec без ...
Бренд
Цекотек
Модел
Turbo Cecofry 4D
Potencia
1350 W
Капацитет
1,5 кг
2 зони за готвење
Ротирачка лопата
Може да се мие во машина за садови
Дигитални
Вредности
цена
111,75 €
Дизајн
Tefal Fry Delight ...
Бренд
Тефал
Модел
Фрај сласт
Potencia
1400 W
Капацитет
800 грама
2 зони за готвење
Ротирачка лопата
Може да се мие во машина за садови
Дигитални
Вредности
-
цена
178,29 €
Квалитет на цената
Дизајн
Принцеза 182021 Длабок Фрајер ...
Бренд
принцеза
Модел
Аерофрајер XL
Potencia
1400 W
Капацитет
3,2 литри
2 зони за готвење
Ротирачка лопата
Може да се мие во машина за садови
Дигитални
Вредности
цена
94,00 €

➤ Која е најдобрата фритеза без масло на пазарот?

Одлуката кој е најдобар не зависи од нас, бидејќи секој корисник има приоритети кои го одредуваат изборот.

Она што можеме да ви го кажеме е дека моделите се издвојуваат над останатите, или по нивните перформанси, по нивната ниска цена или по нивната најдобра вредност за парите.

Прво ќе го видиме најважните карактеристики од најдобрите уреди на пазарот и под избор со други истакнати модели.


Како ги избираме?


Philips Airfryer HD9280 / 90

Цена Philips HD9220 / 20
12.373 прегледи
Цена Philips HD9220 / 20
 • XL воздушна фритеза за семејството: со сад од 6,2 литри и голема корпа од 1,2 кг до 5 порции - 7 претходно поставени програми за готвење со екран на допир
 • Поздрав начин за готвење: вкусни и хранливи оброци со до 90% помалку маснотии - Пржете, печете, на скара, печете, па дури и подгрејте со глобалниот лидер во воздушни пржени**
 • Персонализирани рецепти: Преземете ја нашата апликација NutriU за да најдете инспиративни рецепти за здрав живот прилагодени на вашите преференции - следете ги чекор по чекор со леснотија
 • Крцкав однадвор, нежен одвнатре: Технологијата Rapid Air со уникатен дизајн во облик на ѕвезда создава оптимална циркулација на топол воздух за вкусна крцкава и нежна храна
 • Чистење без напор: фризер со отстранливи делови што се безбедни за миење садови
Повеќе информации

✅ Истакнати карактеристики на Airfryer

 • Капацитет на литри 6.2
 • Моќност од 2000W
 • Rapid Air технологија
 • Аналогна контрола на времето и температурата
 • Делови безбедни за машина за миење садови
 • Добри повратни информации од купувачите
 • Препознатлив и искусен бренд

Иако постојат неколку модели кои се продаваат многу добро, еден од лидерите во продажбата во признати брендови е тој Philips HD9280 / 90 од семејството Ерфрер.

Овој апарат, покрај вообичаените спецификации на овие апарати, има Rapid Air технологија. Патентирана технологија на Philips дизајнирана да ја натера храната да се готви рамномерно со многу малку масло.

Tefal ActiFry 2 во 1

Со попуст
Цена на Tefal Actifry 2 во 1
1.897 прегледи
Цена на Tefal Actifry 2 во 1
 • Ексклузивна фритеза на топол воздух 2-во-1 Две места за готвење за да се подготви целосен оброк со едно движење; вклучува дополнителна плоча за скара директно на производот
 • Циркулација на топол воздух со ротирачка рачка на мешалка Нежно готвење на пржена храна со автоматска контрола на температурата, овозможува пржење со малку маснотии; прилагодлива температура за прецизни резултати при готвењето Од 80 до 220°C
 • 9 автоматски програми директно на екранот со голема површина на допир; одложено стартување до 9 часа и функцијата за одржување на топлина
 • Автоматско запирање при отварање на капакот, сите компоненти (сад на ActiFry, скара, капак) се вадат и се мијат во машина за садови; тајмер со сигнален тон
 • Што има во кутијата Tefal YV9708 ActiFry Genius XL 2in1, отстранлив сад и плоча за скара, отстранлив капак, мерна лажица, упатство за употреба
Повеќе информации

✅ Определување на Tefal Actifry

 • Голем капацитет од 1.5 кг: 4/5 порции
 • Моќност од 1400W
 • Две зони за готвење
 • Ротирачка лопата
 • Дигитален програмер со LCD екран
 • 4 Меморирани менија
 • Може да се мие во машина за садови
 • Транспарентен капак
 • Може да се поправа 10 години

Моментално воздушната фритеза со две зони за готвење најпродаваниот е Tefal Actifry 2 во 1. Една од карактеристиките што најмногу се истакнуваат кај овој модел е можноста за готвење две намирници во исто време.

Вклучува и а ротирачка топка која ја отстранува храната автоматски и избегнува да го прави тоа рачно. Неговата цена е донекаде висока, иако обично има понуди со добри попусти.

Cecotec Turbo Cecofry 4D

Со попуст
Цена на Cecofry 4D
194 прегледи
Цена на Cecofry 4D
 • Иновативна диететска фритеза со систем за готвење што овозможува готвење одозгора, одоздола или истовремено одозгора и долу, опкружувајќи ја храната 360º и рамномерно ја дистрибуирате топлината.
 • Автоматска фритеза која се готви со речиси никакво масло со 8 претходно поставени програми за да биде лесна за користење и разбирање: пржење, тост, помфрит, рерна, рачна тава, ориз и јогурт. Вградува лопата за автоматско мешање со која можете да готвите со малку труд и рачка, од кои и двете се вадат.
 • Прилагодлива температура по степен од 100 до 240º со тајмер што работи од 5 до 90 минути за да ги готви сите можни рецепти. Вклучува мени за да може да се готви јогурт на претходно поставена температура од 60ºC, што може да се конфигурира од 0 минути до 16 часа.
 • Има можност да може да готви две јадења истовремено на две нивоа благодарение на решетката, да може да комбинира неколку препарати истовремено, искористувајќи го времето максимално. Има сад со капацитет од 3 литри со трислоен камен-керамички слој кој може да готви до 3,5 кг. од компири, спречувајќи ја храната да се залепи на дното.
 • Вклучува прирачник и книга со рецепти за да можете да готвите различни јадења на лесен начин со 40 рецепти за да научите како да готвите со овој револуционерен апарат и 8 дополнителни видео рецепти за да видите во видео формат колку е едноставно да се готви со овој диетален модел на фритеза. Има моќност од 1350 W за ефикасно готвење на секое јадење. Мерењата на фритезата се: 31 x 39 x (47 cm со рачката) x 23 cm.
Повеќе информации

✅ Определување на Cecofry 4D

 • Голем капацитет од 1.5 кг: 4/5 порции
 • Моќност од 1350W
 • Две независни топлински зони
 • Кујна на 2 нивоа
 • Ротирачка лопата што се одвојува
 • Дигитален програмер со LCD екран
 • 8 Претходно поставени програми
 • Транспарентен капак
 • Може да се мие во машина за садови
 • Шпанска марка

Шпанскиот бренд Cecotec ја продава фритезата на топол воздух најкомплетниот и најразновиден на пазарот До сега. Неговата способност да згответе две јадења одеднаш, вашата ротирачка лопата отстранлив за мешање храна и нејзината целосна дигитална контрола.

Но, тоа не е сè, на Turbo Cecofry 4D е единствениот има два емитери на топлина, еден долен и еден горен, кои се независни и можат да се активираат заедно или одделно.

Фризер без масло Princess

Повеќе информации

✅ Аерофриер Определување

 • Капацитет 3.2 литри: 4/5 порции
 • Моќност од 1400W
 • Дигитална контрола со различни програми
 • Може да се мие во машина за садови
 • Препознатлив бренд

Доколку барате модел со добра вредност за парите треба да размислите за оваа здрава фритеза. Неговата нормална продажна цена е околу 125 евра ч обично имаат попусти тоа чини околу 90 евра. Постојат две верзии на уредот со мали разлики што можете да ги видите во анализата што ја направивме на веб.

Тоа е уред со добри општи спецификации што има големо прифаќање меѓу купувачите, кои исто така му даваат добри оценки. Неговиот натпросечен капацитет, моќ и неговата дигитални контроли со различни програми.

Ако го изберете нема да мора да се грижите за чистењето, бидејќи погоден е за перење во машина за садови. Како што гледате ништо не му недостига, а заедно со добрите мислења на корисниците го прави да стои меѓу моделите со најквалитетна цена.

Tefal Fry Light FX100015

Fry Delight Цена
 • Здрава кујнска фритеза со 4 режими на готвење: пржете, скара, печете, печете и гратин; намалете ги мастите и маслата во вашите оброци
 • Капацитет од 800 g погоден за 3 или 4 лица до 500 g замрзнат помфрит направен за 15 мин на 200 C со вклучено време на предзагревање
 • Лесен за употреба, прилагодлив тајмер за 30 минути
 • Здраво пржење со малку или без масло при пржење, ќе готвите здрави и вкусни јадења
 • Уживајте во вашата здрава пржена храна без да ја наполните куќата со мирис
Повеќе информации

✅ Истакнати карактеристики Fry Delight

 • 800 гр Капацитет: 2/3 порции
 • Моќност од 1400W
 • Аналогна контрола на времето и температурата
 • Може да се мие во машина за садови
 • Производ за поправка 10 години
 • Препознатлив бренд

Оваа здрава фритеза е уште еден од моделите што се наоѓа меѓу најдобрата вредност за парите. Неговиот pvp е близу 150 евра, но најчесто е тоа што има значителен попуст и е околу 100 евра.

Тоа е избалансиран уред со доволно спецификации за совршено да ја извршува својата функција и да го постигне задоволство на вашите купувачи. Највпечатливо е тоа леснотија на користење, вашиот дизајн и што е изградена да трае и да може да се поправа во случај на дефект.

Cecotec Cecofry Compact Rapid

Цени за компактни брзи фризери
4.358 прегледи
Цени за фризер Компактен брз
 • Диетална пржење која ви овозможува да готвите со една лажица масло, постигнувајќи поздрави резултати.
 • Исклучителни резултати во сите рецепти благодарение на технологијата на топол воздух PerfectCook. Има функција на рерната благодарение на корпата што е вклучена како додаток.
 • Може да се програмира во време и температура. Гответе до 400 грама компири во едно движење.
 • Има термостат до 200º. Прилагодливо време 0-30 мин.
 • Контејнер со капацитет од 1,5 литри. Има книга за готвење.
Повеќе информации

✅ Компактни брзи нагласувања

 • Капацитет од 1.5 литри: 2 порции макс
 • Моќност од 900W
 • Аналоген термостат и тајмер
 • Компактна големина
 • Шпанска марка

Можеби во aliexpress ќе најдеш поефтин, но ако сакаш троши малку пари Во воздушниот фризер го препорачуваме Cecofry Compact Rapid од Cecotec. Сигурно нема да заштедите повеќе со изборот на порцелан и во овој модел на Шпанска компанија имаш две години гаранција.

Иако брендот декларира RRP од околу 75 евра, обично има попусти кои го пласираат околу 40 XNUMX евра. По оваа цена нема оправдување ако сакате да готвите речиси без масло и да ја испробате технологијата на топол воздух.

▷ Кои се најдобрите брендови?

Во моментов овие се четирите најдобри брендови во Фрајери со малку масло за неговиот широк каталог и за поседување на најпродавани модели во Шпанија.

Ако сакате да ги видите нивните најдобри уреди и најважните моменти на секоја компанија кликнете на сликата.

➤ Други истакнати фризери на топол воздух

Пристапете до нашите рецензии, во нив детално ги анализираме другите модели претставен на шпанскиот пазар.

Ќе го откриете предности и недостатоци, мислењата на корисниците кои веќе готвеле со нив и каде можеш да купиш твое по најдобра цена.

Што е фритеза без масло

Стана еден од успешните домашни апарати. Бидејќи Можат да подготват секакви рецепти, први или втори јадења и десерти, но без масло или само со една лажица од тоа. çТоа е благодарение на тоа што доаѓаат со нова вградена технологија, која се заснова на фактот дека воздухот ќе циркулира на висока температура и со голема брзина. Ова прави храната да има јасна завршница што ја знаеме, но без да мора да додаваме голема количина масло.

➤ Кој фризер без масло да се купи?

Наша препорака е да купите брендови кои нудат техничка услуга во Шпанија, како што се Tefal, Philips, Princess, Cecotec... Имајте на ум дека тие се затворени и компактни уреди подложени на високи температури и многу страдаат, така што ќе цените каде да го поправите или каде да купите резервни делови ако ви треба. Со бумот, излегоа многу бели брендови кои немаат SAT и разликата во цената со некои Бренд модели не е толку голема

▷ Која да се избере? Важни аспекти

Најважните фактори Работи што треба да ги имате на ум при изборот на фритеза се:

✅ Капацитет

Се продаваат мали модели, идеални за парови или самци, а поголеми модели за цело семејство, затоа треба да го земете предвид и изберете го капацитетот што најмногу одговара на вашите потреби.

✅ Моќ

Препорачливо е да купите моќна фритеза пред да паднете, бидејќи тоа е нешто што може да направи разлика квалитетот и времето на готвење. Во секој случај, поголемата моќност не е показател дека е поефективна, бидејќи зависи од начинот на кој уредот ја користи таа моќност.

Лесно чистење

Направете го тоа лесно да се мие Тоа е нешто поважно отколку што мислите на почетокот, ако чистењето е незгодно и комплицирано, можеби нема да го користите за да избегнете дамки.

✅ Буџет

Цената обично е фактор што треба да се земе предвид при секое купување, за среќа ги имате сите цени, дури и во најдобрите брендови.

✅ Прегледи на купувачите

Добар начин за правилно купување е да ги прочитате мислењата на купувачите кои веќе ги пробале. Обидете се да ги прочитате прегледите и не гледај само на резултатите, имаат тенденција подобро да ја одразуваат реалноста.

✅ Други важни карактеристики

Иако горенаведените фактори се најважните основи, постојат неколку карактеристики кои можат значително да се подобрат корисничко искуство и резултати од готвењето.

 • Различни нивоа на готвење
 • Ротирачка топка за отстранување храна
 • Претходно поставени менија
 • Различни топлински зони

Предности на фритези без масло

Ако веќе спомнавме дека тоа е повеќе од успешна идеја, сега треба да знаеме кои се нејзините главни предности, кои ќе бидат оние кои на крајот ќе не освојат:

 • Многу поздрави јадења: Вистина е дека понекогаш, поради темпото на живот што го имаме, не застануваме да јадеме балансиран оброк. Ова предизвикува да јадеме брзо и лошо, однесувајќи голем дел од маснотиите во нашето тело, кои ќе се претворат во калории. Затоа, фритезата без масло ќе постигне здрави јадења, намалувајќи ги овие масти за повеќе од 80%.
 • Ќе ви заштеди време во кујната: Фризерите се едни од најбрзите апарати. Односно, за неколку минути ќе имаме готови и вкусни јадења. Така ќе избегнете да поминувате многу време во кујната или да го контролирате времето. Бидејќи во овој случај, можете да го направите потребното програмирање во зависност од храната и времето за готвење.
 • Помалку трошење енергија: Тоа е еден од оние апарати кои нема да користат многу светлина. Значи во овој случај можеме да го споредиме со рерната.
 • Вклучете тајмер: Не грижете се за храната, бидејќи со тајмер ќе бидете известени кога ќе биде готова. Ниту, пак, треба да се грижите за температурата бидејќи тие обично имаат регулатор за температура.
 • Тие се многу лесни за употреба: Точно е дека секогаш кога купуваме уред се плашиме дека ќе ни биде тешко да го користиме, но не е така. Тие имаат дигитална контрола за да се направат прецизни поставки.
 • Лесно се чисти: Бидејќи ќе биде апарат што често го користиме, потребно ни е да биде лесен за чистење и тоа е. Неговите делови може да се извадат и да се мијат во машина за миење садови. Иако ако го преферирате на рака, тоа ќе го направите со благ сапун и сунѓер.
 • Кажете им збогум на лошите мириси кога готвите: Друга од големите предности е тоа што нема да имате лоши мириси со часови во вашата кујна или чад што може да се појави кај други типови на апарати.

Што е подобро, фритеза без масло или со масло?

Вистина е дека има многу сомнежи, но брзо ќе ги отфрлиме. Бидејќи општо земено, ние сме навикнати или навикнати на фритези со масло. Но, во нив го имаме и трошокот за наведеното масло покрај тоа што ќе трошиме повеќе калории и тоа не е нешто за што нашето здравје ќе ни се заблагодари. Поради оваа причина, фритерите без масло се поздрави и ни овозможуваат да создаваме бескрајни јадења.

Значи, и покрај сите предности што ги имаат, ние секогаш ќе останеме со нив, но да, иако резултатите се совршени, точно е дека некои од нив не добиваат толку остра завршница како оние со масло. Која ја преферираш?

Што може да направи фритеза без масло

помфрит во длабоко пржење без масло

 • Фрај: Логично зборувајќи за фритеза, се надеваме дека ќе готвиме пржено. Па, во овој случај тој немаше да остане зад себе. Можете да уживате во помфрит, како и панирана храна како што се крокети или стекови. Но, тоа е дека и пржените јајца имаат место на менито на фритеза без масло. Резултатот е повеќе од изненадувачки и ќе ви се допадне.
 • Тост: Без сомнение, финишот на секоја храна ќе каже многу за нејзиниот вкус и ние строго ќе се придржуваме до нашите вкусови. Затоа, ако ви се допаѓа ја прави храната малку крцкава однадвор но со сочен и мазен ентериер, тогаш можете да се обложите и на оваа функција во вашата фритеза без масло. На пример, месото, на пример, ќе биде една од состојките што најмногу ќе ви се заблагодарат.
 • Печете: Има многу моменти кога гледаме како фритезата без масло малку се споредува со рерна. Тоа е затоа што воздухот е тој што ротира со голема брзина за да ја завитка храната. Значи, тоа е еден од најпопуларните методи за готвење. Но, не само за одредени главни јадења, туку и за правење десерти.
 • Asa: Совршеното печење веќе постои кога станува збор за фритеза без масло. Ако размислувате за подгответе серија јадења во форма на скара или скара, тогаш треба да ја користите оваа функција. Бидејќи резултатот е исто така изненадувачки. Иако првите јадења не живеат само од месо, туку можете да се одлучите и за риба или дури и за печен компир.
 • Cocer: Веќе спомнавме дека не му треба масло, а кога готвиме храна, ниту. Тоа е еден од најпопуларните методи за готвење. Затоа што се работи за сосема здрава опција и тоа е она што ни се допаѓа. Покрај тоа, совршено е да се грижиме за себе или да направиме некои оригинални подготовки. Сè што можете да замислите!

➤ Кориснички прегледи на Air Fryers

Сигурно сте љубопитни да дознаете што велат корисниците на фритези на топол воздух. Повеќето мислења се добри, иако има и такви кои не се убедени.

Корисниците кои не се задоволни, во најголем дел се жалат дека при пржење со малку масло, храната не останува иста како вообичаената пржена храна. Ова е логично, но треба да се има предвид.

Можете да прочитате некои од коментари од проверени купувачи кои се задоволни, или тестот што сте го направиле хранителот:

„Ми се допаѓа што го филтрира маслото и го чува херметички до следниот пат. Греењето изгледа мазно и брзо. Пробав различни рецепти и резултатите секогаш беа добри. Сè е крцкаво и добро зарумено, а употребеното масло не изгледа претерано“.

„Никогаш претходно не сум поседувал фритеза и бев доста скептичен за тоа колку добро ќе работи или колку ќе биде валкана. Оваа работа е одлична! Со него направив крилја. Најдобриот дел е колку е лесно да се складира и повторно да се употреби маслото. Системот е целосно без нечистотија. Чистењето е многу лесно бидејќи корпата за пржење, садот и горниот дел лесно се отстрануваат и мијат“.

„Оваа пржење ќе го реши секој проблем со пржењето. Мразев пржење поради мирисите и нечистотијата. Оваа фритеза е лесно да се чисти исто како и да се користи и да се стави во машина за миење садови. Единствениот дел што не може да влезе во машината за миење садови е грејачот кој лесно се чисти во мијалникот. Филтрацијата на масло работи добро и не создава нечистотија, имам пржено замрзната храна директно од замрзнувач, компири, пилешко и сл.

"Многу добро! Потребно е мало искуство за да се прилагоди времето за совршено пржење.
Не работи целосно без масло, но е подобар од долготрајните фритези.
Посакувам да има повеќе опции за поставување различни температури. Дигитал ќе беше подобро, но тоа беше изненадувачки подарок од моето момче, па не можам да се пожалам“.

▷ Заклучоци Mifreidorasinaoite

Според нас тоа е добра опција за оние кои сакаат намалете го маслото во вашата исхрана без целосно да се откаже од „прженото“. Може да биде и добар домашен апарат за оние кои сакаат да готват во рерна, но со предност што е поудобно и полесно се чисти.

Ако го купите мислејќи дека ќе го испржите исто како и конвенционалните модели ќе ве разочараВо спротивно, сигурно ќе бидете задоволни со купувањето, како и повеќето корисници.

Доколку не сте убедени во резултатите што ги нуди готвењето на топол воздух и имате тенденција многу да пржете, погледнете го Фризер за вода Мовилфрит.

➤ Цени на фризери без масло

Цените за воздушни фризери со малку масло се генерално супериорен во однос на традиционалните. И покрај тоа, разновидноста на цените е голема, а можеме да најдеме достапни модели од околу 50 евра, дури и најопремени кои се околу 250 евра.

Иако RRP е висока кај некои модели, во текот на годината обично има неколку понуди со добри попусти на сите марки. Можете да ги видите најдобрите понуди во моментов со кликнување на копчето.


▷ Кои се најпродаваните?

Списокот автоматски се ажурира на секои 24 часа со обложувалниците на Амазон Шпанија

Со попустВрвна продажба Фрајер Cecotec без ...
Со попустВрвна продажба Aigostar Odin - Deep Fryer ...
Со попустВрвна продажба Фрајер Cecotec без ...
Врвна продажба Фризер COSORI без ...
Со попустВрвна продажба Фрајер Cecotec без ...

▷ Каде може да се купи диетална фритеза?

Вашата здрава фритеза можете да ја купите во физички продавници или во онлајн продавници, каде што ќе најдете поголема разновидност. Секако, во лидл ќе најдете само silvercrest, а не е секогаш достапен.

За онлајн купувања, јасно го препорачуваме Amazon, што ја заслужи нашата доверба и довербата на многу потрошувачи во последниве години. Сигурно го знаете гигантот за е-трговија, но ако не, ние ќе ви кажеме причините зошто е една од најдобрите опции:

 • Голема разновидност на брендови и модели
 • Добри цени и постојани понуди
 • Брза и евтина испорака
 • Можност за враќање
 • Двегодишна законска гаранција
 • Мислења на други купувачи

Но, има повеќе места за купување евтина фритеза без масло:

 • Амазон: Како што добро знаеме, гигантот за онлајн продажба има секакви фритези без масло. Така можеме да најдеме различни модели, карактеристики и се што ви треба за вашите секојдневни потреби. Затоа, меѓу толку многу разновидност, точно е дека цените исто така може да се разликуваат, што ќе ви заштеди добро при купувањето.
 • Англискиот суд: Големите брендови се среќаваат и во El Corte Inglés. Така ќе ги најдеме најосновните модели, но и повремените бестселери во однос на големината или новостите. Што се однесува до цените, можете да добиете и попуст од друг, во зависност од моделите.
 • Лидл: На Супермаркет Лидл Нè изненадува на секој чекор. Затоа што таков апарат одвреме-навреме се појавува и во нивниот каталог. Воздушната фритеза која нè зближува има сè што ни е потребно за да нè остави да бидеме понесени од неа. Навистина е евтин и лесен за употреба. Но, тој не е единствениот негов модел, туку претстави и друг модел на топол воздух, со 9 опции во 1. Две совршени опции за да можеме да ги приспособиме на нашите потреби.
 • пресекот: Во овој случај, најдобрите опции се и оние што ќе ги најдете. Фризерот без масло е еден од најпродаваните апарати на неговата веб-страница а покрај тоа, можете да уживате и во попусти на познати брендови. Од компактни модели до други со широчина за рерна. Цените ќе се разликуваат за сите, но сепак ќе најдете достапни опции.
 • Цекотек: Брендот Cecotec порасна малку по малку. Направена е ниша меѓу најбараните, благодарение на нивните производи ја имаат најуспешната технологија. Затоа, во прашање на фритези без масло тие немаше да останат зад себе. Само внесете на неговата веб-страница можете да видите се што ви нуди, во широк избор на производи и не само за кујнаа, но за домот воопшто, па дури и за вашата лична нега. Но, има уште повеќе, бидејќи ви нуди и избор на рецепти. Што друго да бараме?
 • Медијамаркт: Mediamarkt ви нуди и многу практичен модел. Пред се се заснова на познати брендови и кои имаат а добра вредност за парите. Може да се одлучите за поосновен модел или модел кој има своја функција на рерната. И двете го подобруваат вашето здраво готвење и ви помагаат секојдневно.
Кликнете за да го оцените овој запис!
(Гласови: 7 Просек: 3.3)

Барате евтина фритеза без масло? Кажете ни колку сакате да потрошите

и ви ги прикажуваме најдобрите опции

120 €


* Поместете го лизгачот за да ја промените цената

81 коментар на „Фризер без масло: Мислења и кој да се купи“

  • Здраво. Жал ми е што можам да ви кажам дека без познавање на моделот е невозможно. Обично Е1 значи грешка една и е наведена во упатството во делот за чести грешки. Среќа

   одговорот
 1. Обожавам помфрит, сланина, пилешко и препечен зеленчук, но од здравствени причини избегнувајте обилно масло, а со тоа и опцијата за пржење без масло, корисна, практична и секојдневна алтернатива за готвење дома.

  Покрај тоа, лесно се чисти и заштедува време, го готвиме првото јадење во витро, а вториот во пржење со воздух.

  Што звучи добро? Па, подобро да знаеш.

  одговорот
  • Звучи добро и сигурно има подобар вкус, хаха. Ви благодариме за учеството. поздрав

   одговорот
  • И јас ги сакам, но исхраната ме спречува, а повеќе од 1 година не јадам пржена храна. ???? Некој предлог за фритеза без масло? Благодарам

   одговорот
   • Здраво Ана. Имаш многу опции за избор на интернет. Ако буџетот е добар, го препорачуваме Tefal, а ако е потесен принцеза или мулинекс во фиока и cecotec со лопатка за мешање и повеќе функции. поздрав

    одговорот
     • Cosori има добри производи и е подобра опција ако преферирате модели на фиоки. Проблемот е што моментално нема Саб во Шпанија. Добра опција е и Tristar, која припаѓа на истата група како Princess, од Холандија. поздрав

 2. Моето омилено јадење е прстени од кромид и стапчиња ослиќ. О, исто така и пилешки грутки.
  Јас би сакал да имам толку длабоко пржење за да се готви поздраво и полесно.

  одговорот
 3. Зачинети пилешки стапчиња. И сушено овошје. Имам прочитано некоја фритеза за воздух што може да ја има таа функција

  одговорот
  • Не би се уморил да јадам некои вкусни текениа полнети со сирење (тие се типични за Венецуела и се пржени), ако ја освојам фритезата ве повикувам да ги јадете дома.

   одговорот
 4. Здраво!! Моето омилено пржено јадење: компири, падрон пиперки, аншоа, пилешки батаци, пилешки крилца... обожавам пржени!

  одговорот
 5. Најмногу ми се допаѓаат градите на скара и пржените компири без премногу натопени во масло.

  одговорот
 6. Колку се вкусни помфритот и крокетите и ако одозгора се направени без маснотии се побогати.

  одговорот
 7. Тешко е да се избере омилено пржено, но сакам пилешки крилца кои се крцкави и сочни одвнатре. Ахххххмммм

  одговорот
 8. Некои пржени компири со јајца и шунка, со јајца и хоризо, со јајца и црн пудинг; ајде да пиеме малку компириссссссссссс... ..задоволство !!!!

  одговорот
 9. Ги сакам пилешките крилца направени во фритеза без масло со помфрит. Вкусно!!! Многу е добро и пилешко со зеленчук, крокети и сл. Да видиме дали има среќа и да го добијам ждрепката, мојата не оди баш најдобро и еден од овие денови престанува да работи.

  одговорот
 10. Па, за мене сребрената фритеза е луксуз по добра цена
  Мојот пријател го има и ми се допадна
  ќе го купам

  одговорот
  • Најновиот модел е многу комплетен, проблемот е достапноста бидејќи веднаш се распродава. На интернет имаме подеднакво добри или подобри алтернативи, па дури и сосема ист модел. Среќно со купувањето.

   одговорот
 11. Здраво на сите. Моето омилено јадење е ражен. Во овој случај, сигурен сум дека сакам тиквички и модри патлиџани бидејќи тие се два производи кои јас и жена ми ги јадеме често.
  Ја купив фритезата сабајлево, станувајќи рано и во редица. Ако одите еден час подоцна, не останува ни еден ...
  Срдечен поздрав. Роберт

  одговорот
 12. Често јадеме пилешко во тесто со рецептот „Пилопи“, а исто така и клинови од компири. Децата се луди по нив... Но, јас и мојот сопруг мораме да јадеме помалку маснотии XDD А ние само извесно време размислуваме да купиме тава за масло, но сè уште не сме убедени како функционираат ...

  одговорот
 13. Воодушевена сум, сега ќе и дадам на мајка ми, омилен рецепт ми е високото пилешко зачинето по мој вкус и пандишпанот со лимон

  одговорот
 14. Имам две, една фиока и една кружна од Тефал и од двете сум презадоволна и барам уште една за мојот втор дом

  одговорот
 15. Крокетите и рибните стапчиња излегуваат одлично. Го избегнувате маслото. И бисквитите исто така многу добро излегуваат. Ама грев да го земеш мал.

  одговорот
 16. Би сакал да ги пробам ракчињата со габардин, лигњите a la romana, маринираните сардели и... Би било задоволство да можам да ги изедам без да размислувам што ќе ме здебелат?

  одговорот
 17. Мојот омилен рецепт е крцкавиот зеленчук, грицките од суво наут и секако помфритот со сланина кои се БОЖЕСКИ.

  одговорот
 18. Моето омилено јадење е несомнено целата брза храна, благодарение на фритезата без масло можете да ја јадете таа храна на поздрав начин.

  одговорот
 19. Моето омилено јадење не е многу оригинално, но тоа е она што го добивате, помфрит, хаха. Види дали можам да ги направам бесплатно во фритеза без масло. поздрав

  одговорот

Оставете коментар