Fryer pa vaj: Opinionet dhe cilin të blini

pjekjet më të mira pa vaj

 • Përditësuar më 11/2022

Dëshironi të përmirësoni dietën tuaj pa hequr dorë nga ushqimet tuaja të preferuara të skuqura? Fituesit me ajër të nxehtë janë një opsion i mirë dhe sapo keni hyrë në ueb-in e referencës rreth tyre.

Mos i humbisni guidat tona me modelet më të mira, ne ju tregojmë se si funksionojnë, mendimet e atyre që i kanë provuar tashmë dhe nga mund t'i blini çmimet më të mira në internet në Spanjë.

Ka disa vite që janë në treg, por ka ende shumë njerëz që kanë dyshime për këtë pajisje të vogël. Nëse jeni këtu, është sepse jeni të interesuar për ta, por nuk jeni të sigurt çfarë rezultati japin dhe nëse ia vlejnë dhe janë të përshtatshme për shtëpinë tuaj. Vazhdoni të lexoni dhe zbuloni informacionin më të plotë dhe të paanshëm

Ne na pëlqen të përmirësohemi dhe e dimë nëse ju kemi ndihmuar, kështu që çdo koment është i mirëpritur, edhe nëse është kritik, na jepni një minutë 🙂

➤ Krahasimi i Fituesve më të mirë pa vaj

Krahasoni shpejt dhe me lehtësi për të parë ndryshimet më të rëndësishme dhe vendosni se cilin më të përshtatshme për nevojat e shtëpisë tuaj.

Dizajn
Shitesi me i mire
Philips AirFryer ...
E renditura e para
Tefal FZ7738 ActiFry ...
Më e plotë
Fryteza Cecotec pa ...
Tefal Fry Delight...
Cilesia e cmimit
Princesha 182021 Fryer Deep ...
Markë
Philips
Tefal
cecotec
Tefal
princeshë
Model
HD9216 / 20
Actifry Genius+
Turbo Cecofry 4D
Fry kënaqësi
Thithëse me ajër XL
potencia
1425 W
1500 W
1350 W
1400 W
1400 W
kapacitet
0,8 Kg
1,2 Kg
1,5 Kg
800 gramë
3,2 litra
2 Zona gatimi
Lopatë rrotulluese
I sigurt në larës enësh
Dixhital
ratings
çmim
180,12 €
229,99 €
119,00 €
-
87,38 €
Shitesi me i mire
Dizajn
Philips AirFryer ...
Markë
Philips
Model
HD9216 / 20
potencia
1425 W
kapacitet
0,8 Kg
2 Zona gatimi
Lopatë rrotulluese
I sigurt në larës enësh
Dixhital
ratings
çmim
180,12 €
E renditura e para
Dizajn
Tefal FZ7738 ActiFry ...
Markë
Tefal
Model
Actifry Genius+
potencia
1500 W
kapacitet
1,2 Kg
2 Zona gatimi
Lopatë rrotulluese
I sigurt në larës enësh
Dixhital
ratings
çmim
229,99 €
Më e plotë
Dizajn
Fryteza Cecotec pa ...
Markë
cecotec
Model
Turbo Cecofry 4D
potencia
1350 W
kapacitet
1,5 Kg
2 Zona gatimi
Lopatë rrotulluese
I sigurt në larës enësh
Dixhital
ratings
çmim
119,00 €
Dizajn
Tefal Fry Delight...
Markë
Tefal
Model
Fry kënaqësi
potencia
1400 W
kapacitet
800 gramë
2 Zona gatimi
Lopatë rrotulluese
I sigurt në larës enësh
Dixhital
ratings
çmim
-
Cilesia e cmimit
Dizajn
Princesha 182021 Fryer Deep ...
Markë
princeshë
Model
Thithëse me ajër XL
potencia
1400 W
kapacitet
3,2 litra
2 Zona gatimi
Lopatë rrotulluese
I sigurt në larës enësh
Dixhital
ratings
çmim
87,38 €

➤ Cila është Fituesja më e mirë pa vaj në treg?

Të vendosim se cila është më e mira nuk varet nga ne, pasi çdo përdorues ka prioritete që përcaktojnë zgjedhjen.

Ajo që mund t'ju themi është se modelet dallohen mbi të tjerët, qoftë për performancën e tyre, për koston e tyre të ulët ose për të pasur vlerën më të mirë për para.

Së pari do të shohim tiparet më të rëndësishme nga pajisjet më të mira në treg dhe më poshtë një përzgjedhje me modele të tjera të paraqitura.


Si i zgjedhim ato?


Philips Airfryer HD9270 / 90

Me zbritje
Çmimi Philips HD9270 / 20
22.144 komente
Çmimi Philips HD9270 / 20
 • Fituesi mund të dorëzohet me një dorezë të zezë ose gri.
 • Fitues me ajër XL për familjen: me enë 6,2 l dhe kosh të madh 1,2 kg për maksimum 5 porcione - 7 programe gatimi të paravendosura me ekran me prekje.
 • Një mënyrë më e shëndetshme për të gatuar: Ushqime të shijshme, ushqyese me deri në 90 për qind më pak yndyrë - Skuqini, piqni, piqni në skarë, piqni dhe madje ringrojeni me liderin global në fërguesit me ajër*
 • Receta të personalizuara: Shkarkoni aplikacionin tonë HomeID për të gjetur receta frymëzuese për një jetë të shëndetshme të përshtatura sipas preferencave tuaja - Ndiqni ato hap pas hapi me lehtësi
 • E freskët nga jashtë, e butë nga brenda: teknologjia ekskluzive Rapid Air me sistemin e saj të patentuar krijon qarkullim optimal të ajrit të nxehtë në mënyrë që ushqimi juaj të jetë i përsosur
Më shumë informacion

✅ Karakteristikat e veçuara të Airfryer

 • Kapaciteti i litrave 6.2
 • Fuqi 2000W
 • Teknologji e Shpejtë e Ajrit
 • Kontrolli analog i kohës dhe temperaturës
 • Pjesë të sigurta për lavastoviljen
 • Reagime të mira nga blerësit
 • Markë e njohur dhe me përvojë

Edhe pse ka disa modele që shiten shumë mirë, një nga liderët e shitjeve në markat e njohura është ai Philips HD9270 / 90 nga familja Airfryer.

Kjo pajisje, përveç specifikimeve të zakonshme të këtyre aparateve, ka Teknologjia Rapid Air. Një teknologji e patentuar Philips e krijuar për të bërë ushqimin për të gatuar në mënyrë të barabartë me shumë pak vaj.

Tefal Easy Fry 2 në 1

Çmimi Tefal EasyFry
326 komente
Çmimi Tefal EasyFry
 • I përshtatshëm për të gjitha nevojat tuaja: një zonë gatimi e personalizueshme me një ndarës Flexcook që çmontohet lehtë, për të ndryshuar nga një kapacitet XXL për ushqime më të mëdha për të përgatitur 2 pjata të plota në një veprim të vetëm
 • Kursimi i kohës: Modaliteti inteligjent i kohës me cilësime të paracaktuara për rezultate perfekte siguron që dy pjata të ndryshme të përfundojnë në të njëjtën kohë
 • Gatim i besueshëm: 8 programe automatike gatimi (patate të skuqura, copëza, pulë e pjekur, pica, mish, peshk, perime, ëmbëlsirë) për ushqime që kanë gjithmonë sukses dhe opsione të pafundme gatimi
 • Barbecue pa tym: një pjatë skare alumini e derdhur për pjekje gjithmonë optimale me shirita të përshtatshëm për skarë, me vulë jo ngjitëse dhe përgatitje pothuajse pa tym
 • Ushqime të shëndetshme dhe krokante: Easy Fry & Grill mundëson rezultate krokante, të artë me pak ose aspak vaj; 99% më pak yndyrë (1 kg patate të skuqura të freskëta me 15 ml vaj në krahasim me fërgesat tradicionale me 2 litra vaj)
Më shumë informacion

✅ Karakteristikat e veçuara Tefal Easy Fry

 • Kapaciteti i madh 6.5 kg: 8 porcione
 • Fuqi 1680W
 • Dy zona gatimi
 • Lopatë rrotulluese
 • Programues dixhital me LCD
 • 8 programe
 • I sigurt në larës enësh
 • Kapak transparent
 • Riparohet per 10 vjet

Aktualisht fryerja me ajër me dy zona gatimi më i shituri është Tefal Easy Fry 2 në 1. Një nga karakteristikat që bie më shumë në sy në këtë model është mundësia e gatimit dy ushqime në të njëjtën kohë.

Ai gjithashtu përfshin një lugë rrotulluese që heq ushqimin automatikisht dhe shmang detyrimin për ta bërë atë me dorë. Çmimi i tij është disi i lartë, megjithëse zakonisht ka oferta me zbritje të mira.

Cecotec Turbo Cecofry 4D

Me zbritje
Çmimi Cecofry 4D
306 komente
Çmimi Cecofry 4D
 • Fitues dietik inovativ me një sistem gatimi që lejon gatimin nga lart, nga poshtë ose njëkohësisht nga lart dhe poshtë, duke e rrethuar ushqimin 360º dhe duke shpërndarë nxehtësinë në mënyrë të barabartë.
 • Thithëse automatike që gatuhet me pothuajse asnjë vaj me 8 programe të paracaktuara për ta bërë të lehtë për t'u përdorur dhe kuptuar: kaurdisje, tost, patate të skuqura, furrë, manual, tigan, oriz dhe kos. Ai përfshin një lopatë për t'u trazuar automatikisht me të cilën mund të gatuani me pak përpjekje dhe një dorezë, të cilat të dyja janë të lëvizshme.
 • Temperatura e rregullueshme shkallë sipas shkallës nga 100 në 240º me një kohëmatës që punon nga 5 deri në 90 minuta për të gatuar të gjitha recetat e mundshme. Ai përfshin një menu për të mundësuar gatimin e kosit në një temperaturë të paracaktuar prej 60ºC, e konfigurueshme nga 0 minuta në 16 orë.
 • Ka mundësinë e gatimit të dy pjatave në të njëjtën kohë në dy nivele falë rrjetës, duke qenë në gjendje të kombinojë disa përgatitje në të njëjtën kohë, duke shfrytëzuar sa më shumë kohën. Ka një tas me kapacitet 3 litra me një shtresë qeramike prej guri me tre shtresa që mund të gatuajë deri në 3,5 kg. e patateve, duke mos lejuar që ushqimi të ngjitet në fund.
 • Ai përfshin një manual dhe një libër recetash për të qenë në gjendje të gatuani gatime të ndryshme në një mënyrë të thjeshtë me 40 receta për të mësuar se si të gatuani me këtë pajisje revolucionare dhe 8 receta video shtesë për të parë në format video se sa e thjeshtë është të gatuash me këtë dietë. modeli i fryerjes. Ka një fuqi prej 1350 W për të gatuar me efikasitet çdo pjatë. Përmasat e fryerës janë: 31 x 39 x (47 cm me dorezë) x 23 cm.
Më shumë informacion

✅ Pikat kryesore të Cecofry 4D

 • Kapaciteti i madh 1.5 kg: 4/5 porcione
 • Fuqi 1350W
 • Dy zona të pavarura të nxehtësisë
 • Kuzhine ne 2 nivele
 • Lopatë rrotulluese e shkëputshme
 • Programues dixhital me LCD
 • 8 Programet e paracaktuara
 • Kapak transparent
 • I sigurt në larës enësh
 • Markë spanjolle

Marka spanjolle Cecotec tregton fryerjen me ajër të nxehtë më i kompletuari dhe më i gjithanshëm në treg Deri tani. Aftësia e saj për të gatuaj dy ushqime në të njëjtën kohë, lopatën tuaj rrotulluese i lëvizshëm për të trazuar ushqimin dhe i plotë kontroll dixhital.

Por kjo nuk është e gjitha, Turbo Cecofry 4D është i vetmi ka dy emetues nxehtësie, një e poshtme dhe një e sipërme, të cilat janë të pavarura dhe mund të aktivizohen së bashku ose veçmas.

Fituese Princess pa vaj

Më shumë informacion

✅ Pikat kryesore të aerofryerit

 • Kapaciteti 3.2 Litra: 4/5 porcione
 • Fuqi 1400W
 • Kontroll dixhital me programe të ndryshme
 • I sigurt në larës enësh
 • Markë e njohur

Nëse jeni duke kërkuar për një model me vlera e mirë për para ju duhet ta konsideroni këtë tigan të shëndetshëm. Çmimi normal i shitjes së tij është rreth 125 euro por zakonisht kanë zbritje që i kushton rreth 90 euro. Ka dy versione të pajisjes me dallime të vogla që mund t'i shihni në analizën që kemi bërë në ueb.

Është një pajisje me specifika të përgjithshme të mira që ka pasur një pranim të madh mes blerësve, të cilët i japin edhe vlerësime të mira. Kapaciteti, fuqia dhe fuqia e tij mbi mesataren kontrolle dixhitale me programe të ndryshme.

Nëse e zgjidhni nuk do të duhet të shqetësoheni për pastrimin, sepse është i përshtatshëm për t'u larë në makinë larëse enësh. Sic e shikoni nuk i mungon asgje dhe se bashku me opinionet e mira te perdoruesve e ben te qendroje ndër modelet me çmimin më cilësor.

Tefal Fry Light FX100015

Çmimi Fry Delight
395 komente
Çmimi Fry Delight
 • Fitues i shëndetshëm i kuzhinës me 4 mënyra gatimi: skuqje, skarë, pjekje, pjekje dhe gratin; reduktoni yndyrat dhe vajrat në vaktet tuaja
 • Kapaciteti 800 gr i përshtatshëm për 3 ose 4 persona deri në 500 g patate të skuqura të ngrira të bëra në 15 minuta në 200 C duke përfshirë kohën e ngrohjes paraprake
 • Lehtë për t'u përdorur kohëmatës i rregullueshëm 30 min
 • Skuqja e shëndetshme duke përdorur pak ose aspak vaj gjatë skuqjes, do të gatuani pjata të shëndetshme dhe të shijshme
 • Shijoni ushqimet tuaja të skuqura të shëndetshme pa e mbushur shtëpinë me erë
Më shumë informacion

✅ Karakteristikat e veçuara Fry Delight

 • 800 Grs Kapaciteti: 2/3 Servings
 • Fuqi 1400W
 • Kontrolli analog i kohës dhe temperaturës
 • I sigurt në larës enësh
 • Produkt i riparueshëm 10 vjet
 • Markë e njohur

Kjo fërgesë e shëndetshme është një tjetër nga modelet që ndodhet ndër vlerat më të mira për para. Pvp e saj eshte afer 150 euro por me e zakonshmja eshte se ka nje zbritje te konsiderueshme dhe eshte rreth 100 euro.

Është një pajisje e balancuar me specifika të mjaftueshme për të kryer funksionin e saj në mënyrë të përsosur dhe për të arritur atë kënaqësinë e blerësve tuaj. Gjëja më e shquar është ajo lehtësinë e përdorimit, dizajni juaj dhe çfarë është ndërtuar për të qëndruar dhe të mund të riparohet në rast prishjeje.

Cecotec Cecofry Compact Rapid

Çmimet kompakte të skuqjes së shpejtë
4.631 komente
Çmimet e Frizerit Kompakt i shpejtë
 • Fitues diete që ju lejon të gatuani me një lugë të vetme vaj, duke arritur rezultate më të shëndetshme.
 • Rezultate të jashtëzakonshme në të gjitha recetat falë teknologjisë së ajrit të nxehtë PerfectCook. Ka funksion furre falë koshit që përfshin si aksesor.
 • I programueshëm në kohë dhe temperaturë. Gatuani deri në 400 gram patate me një hap.
 • Ka një termostat deri në 200º. Koha e rregullueshme 0-30 min.
 • Enë me kapacitet 1,5 litra. Ka një libër gatimi.
Më shumë informacion

✅ Pikat kryesore kompakte të shpejta

 • Kapaciteti 1.5 litër: 2 racione max
 • Fuqi 900W
 • Termostat dhe kohëmatës analog
 • Madhësi kompakte
 • Markë spanjolle

Ndoshta në aliexpress do të gjeni një më të lirë, por nëse dëshironi shpenzojnë pak para Në një Fryer Ajri ne rekomandojmë Cecofry Compact Rapid nga Cecotec. Me siguri nuk do të kurseni më shumë duke zgjedhur një porcelani dhe në këtë model të Kompani spanjolle ju keni një garanci dyvjeçare.

Edhe pse marka deklaron një RRP rreth 75 euro, zakonisht ka zbritje që e vendosin atë rreth 40 euro. Me këtë çmim nuk ka asnjë justifikim nëse dëshironi të gatuani pothuajse pa vaj dhe të provoni teknologjinë e ajrit të nxehtë.

▷ Cilat janë markat më të mira?

Aktualisht këto janë katër markat më të mira në Fryera me pak vaj për katalogun e gjerë dhe për të pasur modelet më të shitura në Spanjë.

Nëse dëshironi të shihni pajisjet e tyre më të mira dhe pikat kryesore të secilës kompani klikoni në imazh.

➤ Frytesa të tjera të veçuara me ajër të nxehtë

Hyni në komentet tona, në to ne analizojmë në detaje modelet e tjera paraqitur në tregun spanjoll.

Ju do të zbuloni avantazhet dhe disavantazhet, opinionet e përdoruesve që kanë gatuar tashmë me ta dhe ku mund të blini tuajat me çmimin më të mirë.

Çfarë është një fryer pa vaj

Është bërë një nga pajisjet shtëpiake të suksesshme. Sepse Mund të përgatisin të gjitha llojet e recetave, pjata dhe ëmbëlsira të para ose të dyta, por pa vaj ose vetëm me një lugë gjelle. çKjo falë faktit se ato vijnë me një teknologji të re të inkorporuar, e cila bazohet në faktin se do të jetë ajri që qarkullon në temperaturë të lartë dhe me shpejtësi të madhe. Kjo e bën ushqimin të ketë përfundimin e freskët që ne njohim, por pa pasur nevojë të shtoni një sasi të lartë vaji.

➤ Cilin frizer pa vaj për të blerë?

Rekomandimi ynë është të blini Marka që ofrojnë Shërbimi Teknik në Spanjë, si Tefal, Philips, Princess, Cecotec... Kini parasysh që janë pajisje të mbyllura dhe kompakte që i nënshtrohen temperaturave të larta dhe vuajnë shumë, kështu që do të vlerësoni se ku për ta riparuar ose ku të blini pjesë këmbimi nëse keni nevojë. Me bumin, kanë dalë shumë marka të bardha që nuk kanë SAT dhe diferenca në çmim me disa Modele të markave nuk është aq e madhe.

▷ Cilin të zgjidhni? Aspekte të rëndësishme

Faktorët më të rëndësishëm Gjërat që duhen mbajtur parasysh kur zgjidhni një tigan me ajër janë:

✅ Kapaciteti

Shiten modele të vogla, ideale për çifte ose beqarë, dhe modele më të mëdha për të gjithë familjen, ndaj duhet ta keni parasysh dhe zgjidhni kapacitetin që i përshtatet më mirë nevojave tuaja.

✅ Fuqia

Është e preferueshme të blini një fërgesë të fuqishme përpara se të dështoni, pasi është diçka që mund të bëjë diferencën cilësinë dhe kohën e gatimit. Në çdo rast, një fuqi më e lartë nuk është tregues se është më efektive, sepse varet nga mënyra se si pajisja e përdor atë fuqi.

Pastrim i lehtë

Bëni të lehtë për t'u larë Është diçka më e rëndësishme nga sa mund të mendoni në fillim, nëse pastrimi është i rëndë dhe i ndërlikuar, mund të mos e përdorni për të shmangur njollat.

✅ Buxheti

Çmimi është zakonisht një faktor që duhet marrë parasysh në çdo blerje, për fat i keni të gjitha çmimet, edhe në markat më të mira.

✅ Vlerësimet e blerësve

Një mënyrë e mirë për të bërë blerjen e duhur është të lexoni mendimet e blerësve që i kanë provuar tashmë. Mundohuni të lexoni komentet dhe mos shikoni vetëm rezultatet, priren të pasqyrojnë më mirë realitetin.

✅ Karakteristika të tjera të rëndësishme

Megjithëse faktorët e mësipërm janë bazat më të rëndësishme, ka disa veçori që mund të përmirësohen shumë përvoja e përdoruesit dhe rezultatet e gatimit.

 • Nivele të ndryshme gatimi
 • Lugë rrotulluese për heqjen e ushqimit
 • Menytë e paracaktuara
 • Zona të ndryshme të nxehtësisë

Përparësitë e fërgesave pa vaj

Nëse e kemi përmendur tashmë se është një ide më shumë se e suksesshme, tani duhet të dimë se cilat janë avantazhet e saj kryesore, të cilat do të jenë ato që do të përfundojnë duke na pushtuar:

 • Pjata shumë më të shëndetshme: Është e vërtetë që ndonjëherë, për shkak të ritmit të jetës që kemi, nuk ndalemi për të ngrënë një vakt të ekuilibruar. Kjo bën që ne të hamë shpejt dhe keq, duke çuar në trupin tonë një pjesë të madhe të yndyrës, e cila do të shndërrohet në kalori. Prandaj, fryerja pa vaj do të arrijë pjata të shëndetshme, duke reduktuar këto yndyrna me më shumë se 80%.
 • Kjo do t'ju kursejë kohë në kuzhinë: Fituesit e thellë janë një nga pajisjet më të shpejta. Domethënë, në pak minuta do të kemi gatime të gatshme dhe të shijshme. Kështu që do të shmangë kalimin e shumë kohë në kuzhinë ose kontrollin e kohës. Pasi në këtë rast mund të bëni programimin e nevojshëm në varësi të ushqimit dhe kohës së gatimit të tij.
 • Më pak shpenzime energjie: Është një nga ato pajisje që nuk do të përdorin shumë dritë. Pra në këtë rast mund ta krahasojmë me furrën.
 • Përfshi kohëmatësin: Mos u shqetësoni për ushqimin, sepse me kohëmatës do të njoftoheni kur të jetë gati. Nuk duhet të shqetësoheni as për temperaturën sepse zakonisht kanë një rregullator të temperaturës.
 • Ato janë shumë të lehta për t'u përdorur: Është e vërtetë që sa herë blejmë një pajisje kemi frikë se do ta kemi të vështirë ta përdorim, por nuk është kështu. Ata kanë një kontroll dixhital për të bërë cilësimet e sakta.
 • Lehtë për t'u pastruar: Duke qenë se do të jetë një pajisje që ne e përdorim shpesh, na duhet që të jetë e lehtë për t'u pastruar dhe është. Pjesët e tij mund të hiqen dhe lahen në makinë larëse enësh. Edhe pse nëse e preferoni me dorë, do ta bëni me një sapun dhe sfungjer të butë.
 • Thoni lamtumirë aromave të këqija kur gatuani: Një tjetër avantazh i madh është se nuk do të keni erëra të këqija për orë të tëra në kuzhinën tuaj apo tym që mund të shfaqet me lloje të tjera pajisjesh.

Cila është më mirë, tiganisje pa vaj apo me vaj?

Është e vërtetë që ka shumë dyshime, por ne do t'i largojmë shpejt. Sepse gjerësisht jemi mësuar ose jemi mësuar me frizerat me vaj. Por në to kemi shpenzimin e vajit të përmendur përveç faktit që do të konsumojmë më shumë kalori dhe nuk është diçka për të cilën do të na falënderojë shëndeti. Për këtë arsye, skuqësit pa vaj janë më të shëndetshëm dhe na lejojnë të krijojmë pjata pafund.

Pra, për të gjitha avantazhet që kanë, ne do të qëndrojmë gjithmonë me ta, por po, megjithëse rezultatet janë perfekte, është e vërtetë që disa prej tyre nuk e marrin atë të freskët si ato me vaj. Cilen preferoni?

Çfarë mund të bëjë një tigan pa vaj

skuqura në tigan të thellë pa vaj

 • Fry: Duke folur logjikisht për një tigan të thellë, ne shpresojmë të gatuajmë të skuqur. Epo, në këtë rast ai nuk do të mbetej pas. Mund të shijoni disa patate të skuqura, si dhe ushqime të pjekura me bukë, si kroketa ose biftekë. Por është se vezët e skuqura zënë vend edhe në menynë e një tigani pa vaj. Rezultati është më se befasues dhe do t'ju pëlqejë.
 • Dolli: Pa dyshim, përfundimi i çdo ushqimi do të tregojë shumë për shijen e tij dhe ne do të respektojmë rreptësisht shijet tona. Prandaj, nëse ju pëlqen një e bën ushqimin paksa të freskët nga jashtë por me një brendësi të lëngshme dhe të lëmuar, atëherë mund të vini bast për këtë funksion edhe në fryerën tuaj pa vaj. Për shembull, mishi, për shembull, do të jetë një nga përbërësit që do t'ju falënderojë më shumë.
 • Piqem: Ka shumë raste kur shohim se si fryerja pa vaj krahasohet pak me një furrë. Kjo sepse është edhe ajri që rrotullohet me shpejtësi të madhe për të mbështjellë ushqimin. Pra, është një nga metodat më të njohura të gatimit. Por jo vetëm për disa pjata kryesore, por edhe për përgatitjen e ëmbëlsirave.
 • Asa: Pjekja perfekte tashmë ekziston kur bëhet fjalë për tiganin pa vaj. Nëse jeni duke menduar për përgatitni një sërë pjatash në formën e një skarë ose skarë, atëherë duhet të përdorni këtë funksion. Sepse rezultati është gjithashtu befasues. Edhe pse pjatat e para nuk jetojnë vetëm me mish, por mund të zgjidhni edhe peshk apo edhe patate të pjekura.
 • Cocer: E kemi përmendur tashmë se nuk ka nevojë për vaj dhe kur gatuajmë ndonjë ushqim, as. Është një nga metodat më të njohura të gatimit. Sepse bëhet fjalë për një opsion krejtësisht i shëndetshëm dhe është ajo që na pëlqen. Përveç kësaj, është e përkryer të kujdesemi për veten ose të bëjmë disa përgatitje origjinale. Gjithçka që mund të mendoni!

➤ Rishikimet e përdoruesve të Fryers Air

Me siguri jeni kurioz të dini se çfarë thonë përdoruesit e fërgesave me ajër të nxehtë. Shumica e opinioneve janë të mira, megjithëse ka edhe nga ata që nuk janë të bindur.

Përdoruesit që nuk janë të kënaqur, në pjesën më të madhe ankohen se kur skuqen me pak vaj, ushqimi nuk mbetet i njëjtë me ushqimin e zakonshëm të skuqur. Kjo është logjike, por duhet ta keni parasysh.

Ju mund të lexoni disa nga komente nga blerësit e verifikuar që janë të lumtur, ose testin që keni kryer ushqimoren:

“Më pëlqen që filtron vajin dhe e ruan hermetik deri herën tjetër. Ngrohja duket e qetë dhe e shpejtë. Kam provuar receta të ndryshme dhe rezultatet kanë qenë gjithmonë të mira. Gjithçka është krokante dhe e skuqur mirë dhe vaji i përdorur nuk duket i tepërt.”

“Unë kurrë nuk kam pasur një tigan të thellë më parë dhe kam qenë mjaft skeptik se sa mirë do të funksiononte ose sa i ndotur do të ishte. Kjo gjë është e mrekullueshme! Unë kam bërë krahë me të. Pjesa më e mirë është se sa e lehtë është ruajtja dhe ripërdorimi i vajit. Sistemi është plotësisht i pastër nga papastërtitë. Pastrimi është shumë i lehtë pasi koshi, tasi dhe pjesa e sipërme e fryerjes hiqen dhe lahen lehtë.”

“Kjo fërgesë do të zgjidhë çdo problem që keni me skuqjen. E urrente tiganisjen për shkak të aromave dhe papastërtive. Kjo fërgesë e thellë pastrohet aq lehtë sa edhe për t'u përdorur dhe për ta vendosur në lavastovilje. E vetmja pjesë që nuk mund të futet në pjatalarëse është pjesa e ngrohësit, e cila pastrohet lehtësisht në lavaman. Filtrimi i vajit funksionon mirë dhe nuk krijon papastërti, ushqimet e ngrira i kam skuqur direkt nga ngrirja, patate, pulë etj.

"Shume mire! Kërkon pak përvojë për të vendosur kohën për të skuqur në mënyrë perfekte.
Nuk funksionon plotësisht pa vaj, por është më mirë se tiganisjet me jetëgjatësi të thellë.
Do të doja të kishte më shumë opsione për të vendosur temperatura të ndryshme. Digital do të kishte qenë më mirë, por ishte një dhuratë surprizë nga i dashuri im, kështu që nuk mund të ankohem.”

▷ Përfundime Mifreidorasinaceite

Sipas mendimit tonë është një opsion i mirë për ata që duan reduktoni vajin në dietën tuaj pa hequr dorë fare nga “të skuqura”. Mund të jetë gjithashtu një pajisje e mirë shtëpiake për ata që duan të gatuajnë në furrë, por me avantazhin se është më i rehatshëm dhe i lehtë për t'u pastruar.

Nëse e blini duke menduar se do të skuqeni njësoj si modelet konvencionale do t'ju zhgënjejëPërndryshe, me siguri do të jeni të kënaqur me blerjen, si shumica e përdoruesve.

Nëse nuk jeni të bindur nga rezultatet e gatimit me ajër të nxehtë dhe tentoni të skuqeni shumë, hidhini një sy Frytese uji Mobilefrit.

➤ Çmimet e Fiteve pa vaj

Çmimet për Fryerat e ajrit me pak vaj janë përgjithësisht superior ndaj tradicionales. Edhe kështu larmia e çmimeve është e madhe dhe mund të gjejmë modele të volitshme rreth 50 euro, edhe ato më të pajisura që janë rreth 250 euro.

Edhe pse RRP është e lartë në disa modele, gjatë vitit zakonisht ka mjaft oferta me zbritje të mira për të gjitha markat. Mund të shihni ofertat më të mira për momentin duke klikuar butonin.


▷ Cilat janë më të shiturit?

Lista përditësohet automatikisht çdo 24 orë me shitësit e basteve të amazon spain

Me zbritjeShitjet më të mira Frytësja e ajrit Cecotec...
Me zbritjeShitjet më të mira Fryteza Cecotec pa ...
Me zbritjeShitjet më të mira Frytësja e ajrit Cecotec...
Me zbritjeShitjet më të mira Fryteza Cecotec pa ...
Me zbritjeShitjet më të mira Thithëse me ajër COSORI...

▷ Ku mund ta blini tiganin dietik?

Fituesin tuaj të shëndetshëm mund ta blini në dyqanet fizike ose në dyqanet online, ku do të gjeni më shumë larmi. Sigurisht, ju do të gjeni vetëm argjendi në lidl, dhe nuk është gjithmonë i disponueshëm.

Për blerjet online ne rekomandojmë qartë Amazon, e cila ka fituar besimin tonë dhe të shumë konsumatorëve vitet e fundit. Sigurisht që e njihni gjigantin e tregtisë elektronike, por nëse jo, ne do t'ju tregojmë arsyet pse është një nga opsionet më të mira:

 • Shumëllojshmëri e madhe markash dhe modelesh
 • Çmime të mira dhe oferta të vazhdueshme
 • Transport i shpejtë dhe i lirë
 • Mundësia e kthimit
 • Dy vjet garanci ligjore
 • Opinionet e blerësve të tjerë

Por ka më shumë vende për të blerë një fryer të lirë pa vaj:

 • Amazona: Siç e dimë mirë, gjigandi i shitjeve në internet ka të gjitha llojet e fritesave pa vaj. Kështu ne mund të gjejmë modele të ndryshme, karakteristika dhe gjithçka që ju nevojitet për nevojat tuaja të përditshme. Prandaj, mes shumë shumëllojshmërisë, është e vërtetë që çmimet gjithashtu mund të ndryshojnë, duke ju kursyer një majë të mirë në blerjen tuaj.
 • Gjykata angleze: Markat e mëdha takohen gjithashtu në El Corte Inglés. Pra, do të gjejmë modelet më elementare, por edhe më të shiturit e rastit për nga përmasat apo lajmet. Për sa i përket çmimeve, ju mund të merrni edhe një zbritje se një tjetër, në varësi të modeleve.
 • Lidl: Të Supermarketi Lidl Na befason në çdo hap. Sepse një pajisje si kjo shfaqet herë pas here në katalogun e tyre. Fituesi i ajrit që na afron ka gjithçka që na nevojitet për të lejuar veten të rrëmbehemi prej tij. Është me të vërtetë i lirë dhe i lehtë për t'u përdorur. Por nuk është modeli i vetëm i saj por ka prezantuar edhe një model tjetër me ajër të nxehtë, me 9 opsione në 1. Dy opsione perfekte për t'i përshtatur ato sipas nevojave tona.
 • ndërprerje: Në këtë rast, opsionet më të mira janë edhe ato që do të gjeni. Fituesi pa vaj është një nga pajisjet më të shitura në faqen e tij të internetit dhe përveç kësaj, ju gjithashtu mund të gëzoni zbritje në markat e njohura. Nga modelet kompakte tek të tjerat me gjerësi për furrë. Çmimet do të ndryshojnë për të gjitha, por ju do të gjeni ende opsione të përballueshme.
 • cecotec: Marka Cecotec është rritur pak nga pak. Është bërë një vend ndër më të kërkuarit, falë produkteve të tyre ata kanë teknologjinë më të suksesshme. Prandaj, në një çështje fritezash pa vaj ata nuk do të liheshin pas. Thjesht futuni në faqen e saj mund të shihni gjithçka që ju ofron, në një përzgjedhje të gjerë produktesh dhe jo vetëm për kuzhinëa, por për shtëpinë në përgjithësi dhe madje edhe për kujdesin tuaj personal. Por ka akoma më shumë, sepse ju ofron edhe një përzgjedhje të recetave. Çfarë mund të kërkojmë tjetër?
 • mediamarkt: Mediamarkt ju ofron edhe një model shumë praktik. Mbi të gjitha bazohet në marka të njohura dhe që kanë një vlera e mirë për para. Mund të zgjidhni një model më bazë ose që ka funksionin e tij të furrës. Të dyja përmirësojnë gatimin tuaj të shëndetshëm dhe ju ndihmojnë në baza ditore.
Klikoni për ta vlerësuar këtë hyrje!
(Votat: 7 Mesatarja: 3.3)

Po kërkoni një tiganisje të lirë pa vaj? Na tregoni sa dëshironi të shpenzoni

dhe ne ju tregojmë opsionet më të mira

120 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

81 komente për "Friterja pa vaj: Opinionet dhe cili të blej"

  • Përshëndetje. Më vjen keq t'ju them se pa e njohur modelin është e pamundur. Zakonisht E1 do të thotë gabim një dhe specifikohet në manual në seksionin e gabimeve të shpeshta. fat

   përgjigje
 1. I dua patatet e skuqura, proshutën, mishin e pulës dhe perimet e thekura, por për arsye shëndetësore shmangni vajin e bollshëm dhe për rrjedhojë, opsionin e një fritezeje pa vaj, një alternativë e dobishme, praktike dhe e përditshme për gatimin në shtëpi.

  Përveç kësaj, të lehtë për t'u pastruar dhe duke kursyer kohë, pjatën e parë e gatuajmë në vitro dhe pjatën e dytë në tigan me ajër.

  Çfarë tingëllon mirë? Epo, më mirë ta dish.

  përgjigje
  • Tingëllon mirë dhe sigurisht ka shije më të mirë, haha. Faleminderit për pjesëmarrjen. pershendetje

   përgjigje
  • Edhe une i dua por me pengon dieta dhe prej me shume se 1 viti nuk ha te skuqura. ???? A keni ndonjë sugjerim për një tigan pa vaj? Faleminderit

   përgjigje
   • Përshëndetje Ana. Ke shumë mundësi për të zgjedhur në ueb. Nëse buxheti është i mirë, ju rekomandojmë Tefal-in dhe nëse është më i ngushtë princeshë ose moulinex në sirtar dhe cecotec me vozitje nxitëse dhe më shumë veçori. pershendetje

    përgjigje
     • Cosori ka produkte të mira dhe është një opsion më i mirë nëse preferoni modelet e sirtarëve. Problemi është se aktualisht nuk ka Sat në Spanjë. Një opsion i mirë është edhe Tristar, i cili i përket të njëjtit grup si Princesha, nga Holanda. pershendetje

 2. Pjata ime e preferuar është unazat e qepëve dhe shkopinjtë e merlucit. Oh dhe gjithashtu copat e pulës.
  Do të doja të kisha një tigan kaq të thellë për të gatuar më shëndetshëm dhe më lehtë.

  përgjigje
 3. Shkopinj pule me erëza. Dhe fruta të thata. Kam lexuar disa fërgesë me ajër që mund të ketë atë funksion

  përgjigje
  • Nuk do lodhesha duke ngrënë disa tequeño të shijshme të mbushura me djathë (janë tipike të Venezuelës dhe janë të skuqura), nëse fitoj fryerjen ju ftoj t'i hani në shtëpi.

   përgjigje
 4. Përshëndetje!! Pjata ime e preferuar e skuqur: patate, speca padrón, açuge, shkopinj pule, krahë pule ... I dua të skuqurat!

  përgjigje
 5. Ajo që më pëlqen më shumë janë gjokset e pjekura në skarë, dhe patatet e skuqura pa u zhytur shumë në vaj.

  përgjigje
 6. Sa të shijshme janë patatet e skuqura dhe kroketat dhe nëse sipër bëhen pa yndyrë, janë më të pasura.

  përgjigje
 7. Është e vështirë të zgjedhësh një të skuqur të preferuar, por më pëlqejnë krahët e pulës që janë krokante dhe të lëngshëm nga brenda. Ahhhhhhmmmmm

  përgjigje
 8. Disa patate të skuqura me vezë dhe proshutë, me vezë dhe chorizo, me vezë dhe puding të zi; le të pimë pak patatesssssssssssssssssssss… ..kënaqësi !!!!

  përgjigje
 9. Më pëlqejnë krahët e pulës të bëra në tigan pa vaj me pak patate të skuqura. E shijshme!!! Shumë të mira janë edhe mishi i pulës me perime, kroketa etj. Të shohim nëse ka fat dhe të marr shortin, imja nuk po shkon shumë mirë dhe një nga këto ditë pushon së punuari.

  përgjigje
  • Modeli i fundit është shumë i kompletuar, problemi është disponueshmëria pasi shitet menjëherë. Në ueb kemi alternativa po aq të mira apo më të mira, madje edhe një model ekzaktësisht të njëjtë. Fat i mirë me blerjen.

   përgjigje
 10. Pershendetje te gjitheve. Pjata ime e preferuar është hell. Në këtë rast jam e sigurt që më pëlqejnë kungull i njomë dhe patëllxhan sepse janë dy produkte që unë dhe gruaja ime i hamë shpesh.
  Bleva fryeren sot ne mengjes, duke u ngritur heret dhe ne radhe. Nëse shkoni një orë më vonë, nuk ka mbetur as edhe një...
  Një përshëndetje e përzemërt. Robert

  përgjigje
 11. Ushqimet e mia të preferuara të skuqura janë vezët, chorizo ​​dhe patate të skuqura. Edhe pse nuk duhet të hahet shpesh. ?

  përgjigje
 12. Shpesh hamë mish pule në brumë me recetën "Pilopi" dhe gjithashtu me pykë patate. Fëmijët janë të çmendur pas tyre ... Por unë dhe burri im duhet të hamë më pak yndyrë XDD Dhe ne sapo kemi menduar të blejmë një tigan me vaj për një kohë, por ende nuk jemi të bindur se si funksionojnë ato ...

  përgjigje
 13. Jam i kenaqur, tani do i jap nje nenes sime, receta ime e preferuar eshte pula e gjate e stazhuar sipas deshires sime dhe pandispanja me limon

  përgjigje
 14. Unë kam dy, një sirtar dhe një të rrumbullakët nga Tefal dhe jam shumë i kënaqur me të dyja dhe kërkoj një tjetër për shtëpinë time të dytë.

  përgjigje
 15. Kroketat dhe shkopinjtë e peshkut dalin të shkëlqyera. Ju shmangni vajin. Dhe biskotat gjithashtu dalin shumë mirë. Por mëkat për ta marrë atë të vogël.

  përgjigje
 16. Do të doja të provoja karkalecat me gabardinë, kallamarin a la romana, açugat e marinuara dhe…. Do të ishte kënaqësi t'i haja pa menduar se çfarë do të më trasnin?

  përgjigje
 17. Receta ime e preferuar janë perimet krokante, ushqimet e thata të qiqrave dhe, sigurisht, të skuqurat me djathë proshutë që janë hyjnore.

  përgjigje
 18. Pjata ime e preferuar është padyshim të gjitha ushqimet e padëshiruara, falë fruterit pa vaj mund ta hani atë ushqim në një mënyrë më të shëndetshme.

  përgjigje
 19. Pjata ime e preferuar nuk është shumë origjinale, por është ajo që merrni, patate të skuqura, haha. Shihni nëse mund t'i bëj ato falas në një tigan pa vaj. pershendetje

  përgjigje

Lini një koment